15.05.2024 13:30 0 ab

Pożar w bloku. Do akcji skierowano 5 zastępów straży pożarnej

fot, KM PSP Gdańsk

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę, 15 maja 2024 r. Pożar wybuchł w jednym z bloków przy ul. Lema w Gdańsku. Na miejsce skierowano pięć zastępów straży pożarnej.

Jak informują strażacy z KM PSP Gdańsk, ogień objął meble ogrodowe w ogródku przed mieszkaniem przy ul. Lema 4. Pożar częściowo uszkodził elewację oraz okno. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji straży pożarnej, a także czujnych sąsiadów, którzy wezwali służby, niebezpieczeństwo zostało szybko zażegnane.

Ogień zaczął przedostawać się do wnętrza mieszkania. Jednak dzięki szybkiemu zgłoszeniu zdarzenia przez sąsiadów i szybkiej akcji strażaków udało się uniknąć większych strat – informują strażacy KM PSP Gdańsk.

Na miejscu działało łącznie 5 zastępów straży pożarnej z JRG 1, JRG 6 oraz oficer operacyjny. Nikt wskutek pożaru nie ucierpiał.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...