15.05.2024 13:00 1 ab

III liga: Wikęd i Stolem walczą o utrzymanie. Dołotko: 'Cały czas wierzymy'

źródło: YouTube / Wikęd Luzino

Przed nami 30. kolejka trzecioligowych zmagań. Może ona się okazać kluczowa zarówno dla Wikędu Luzino, jak i Stolemu Gniewino. Luzińscy piłkarze jeśli chcą mieć jakąkolwiek szansę na utrzymanie, to muszą odnieść zwycięstwo. Z kolei Stolemowi, przy korzystnych wynikach pozostałych spotka, wystarczy nawet remis, by przedłużyć swój trzecioligowy byt.

Dla piłkarzy Wikędu środowe (15.05.2024 r.) spotkanie z rezerwami Pogoni Szczecin będzie jednym z ważniejszych, o ile nie najważniejszym spotkaniem w sezonie 2023/24. Porażka lub remis pozbawi luzinian szans na utrzymanie. Jak mówi jednak dyrektor sportowy Wikędu, w Luzinie wciąż wierzą w to, że pozostaną na trzecioligowych salonach.

Ostatni mecz z Cartusią powinniśmy w zasadzie wygrać, ale się nie udało. Cały czas wierzymy jednak w utrzymanie. Nasza sytuacja patrząc na tabelę, nie jest dobra, ale są jeszcze inne uwarunkowania - ktoś może np. wycofać się po sezonie. Dlatego musimy do końca walczyć o każdy punkt i o jak najwyższe miejsce w końcowej klasyfikacji. Do zdobycia jest jeszcze 15 punktów. Na pewno jest szansa – mówi Tomasz Dołotko, dyrektor sportowy Wikędu Luzino.

W tabeli Wikęd z 21. punktami plasuje się na przedostatnim miejscu. Z kolei Pogoń jest na szóstym (47. pkt) i to zespół ze Szczecina będzie faworytem.

Piłkarze Pogoni są na pewno bardzo dobrze wyszkoleni technicznie i nie będą łatwym przeciwnikiem. Gramy jednak u siebie i zrobimy wszystko, aby wygrać ten mecz – dodaje Dołotko.

Początek spotkania Wikęd Luzino - Pogoń II Szczecin już o godz. 17.

Stolem Gniewino o krok od utrzymania

Nie mniej ważne spotkanie w ramach 30. kolejki będzie dla gniewińskich piłkarzy. W tabeli Stolem z 33 pkt jest tuż nad kreską. Jeśli wygra, to na cztery kolejki przed końcem sezonu zapewni sobie utrzymanie w III lidze. Z kolei, przy korzystnych wynikach pozostałych spotkań, wystarczy gniewinianom nawet remis, by przedłużyć swój trzecioligowy byt już w środę.

Początek meczu Świt Skolwin - Stolem Gniewino już o godz. 17.30.

Świt Skolwin jest liderem naszych rozgrywek i bez wątpienia zawodników Stolema czeka dziś bardzo trudne zadanie. Jednak mamy swoje cele, wiemy o co walczymy, jesteśmy w dobrej formie i nie raz w tej rundzie mimo pozycji outsidera wracaliśmy do domu z 3 punktami. Kibice, trzymajcie za nas kciuki – pisze Stolem Gniewino na FB.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...