15.05.2024 08:00 0 ab / KMP Gdańsk

Kostką brukową miała rzucać w dom i ciężarówkę. Grozi jej 5 lat więzienia

zdjęcie poglądowe

Policjanci zatrzymali 39-latkę podejrzaną o zniszczenie mienia. Kobieta miała kostką brukową rzucać w domek na działce ogrodowej i ciężarówkę. Grozi kara jej do 5 lat więzienia.

W marcu 2024 r. policjanci z komisariatu w Osowej w Gdańsku odebrali zgłoszenie, że na terenie jednego z ogrodów działkowych doszło do zniszczenia mienia. Sprawca z niewiadomego powodu rzucał kostkami brukowymi w domek na działce ogrodowej.

W wyniku zdarzenia zostały zbite szyby w trzech oknach, uszkodzeniu uległy też ramy okienne oraz wewnętrzne rolety. Policjanci pojechali na miejsce, przyjęli zawiadomienie, wykonali oględziny i rozmawiali z osobami mogącymi mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawcy – mówi asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Do podobnego zdarzenia doszło kilka dni później. Tym razem zbita został szyba w drzwiach samochodu ciężarowego.

Policjanci szczegółowo sprawdzili wszystkie zgromadzone w sprawie informacje i ustalili tożsamość sprawcy. Gdy okazała się nią 39-letnia mieszkanka Gdańska, funkcjonariusze wszczęli jej poszukiwania – mówi rzecznik gdańskiej policji.

W poniedziałek rano, 15 maja 2024 r. policjanci z komisariatu w Osowej podczas kontroli jednego z wytypowanych adresów na terenie dzielnicy Wrzeszcz zatrzymali kobietę. 39-latka trafiła na komisariat i usłyszała zarzuty zniszczenia mienia o łącznej wartości ponad 5 tys. zł.

Podczas rozmowy z policjantami, podejrzana nie wyjaśniła powodu swoich czynów. Za zniszczenie mienia grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności – dodaje oficer prasowy KMP Gdańsk.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...