15.05.2024 07:00 3 TS

Przeniosą widzów w czasie i wspomogą hospicjum. W Filharmonii Kaszubskiej odbędzie się charytatywny spektakl

źródło: UM Wejherowo

Podczas tego spektaklu widzowie odkryją historię Wejherowa i zobaczą miasto w zupełnie nowym świetle. W Filharmonii Kaszubskiej odbędzie się charytatywny spektakl. Zebrane środki zostaną przeznaczone jako wsparcie dla wejherowskiego Hospicjum Domowego pw. św. Judy Tadeusza.

Tak, jak w poprzednich latach, reżyserka spektaklu Ewelina Magdziarczyk-Plebanek do projektu zaprosiła mieszkańców znanych z życia publicznego w Wejherowie i okolicach.

To już stało się najważniejszym elementem tego spektaklu. Poświęcają oni swój czas. Stają w zupełnie innym świetle niż na co dzień. Dla nich to też jest wyzwanie. Ale my też mamy okazję zobaczenia ich w innych rolach. Myślę, że to dodatkowa wartość, tym bardziej może być zabawnie, a gwarantuje, że będzie - przekonuje reżyserka.

W tym roku na deskach sceny w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie widzowie zobaczą spektakl zatytułowany 'Intryga doskonała'. Scenariusz napisała Monika Kubisiak.

Jego wyjątkowość polega na tym, że ponownie mamy napisany scenariusz specjalnie na tę okazję. Tym razem mamy do czynienia z małą wycieczką w czasie w Wejherowie w różnych okresach. Będzie trochę historycznie, ale i zabawnie. W tę podróż w czasie wyrusza grupa uczniów grana przez naszych aktorów - uchyla rąbka tajemnicy Ewelina Magdziarczyk-Plebanek.

Cały dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na zakup sprzętu dla Hospicjum Domowego pw. św. Judy Tadeusza w Wejherowie. Cegiełki-wejściówki w kwocie nie mniejszej niż 50 zł można nabyć w Filharmonii Kaszubskiej:

  • 14.05 godz. 16 -19

  • 16.05 godz. 18 - 19

  • 18.05 godz. 17 - 19

  • 19.05 godz. 16 - 18

  • 21.05 godz. 10.30 - 12

  • 23.05 godz. 18 - 19

Spektakl odbędzie się w poniedziałek, 27 maja 2024 roku, o godz. 18.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...