10.05.2024 08:00 4 mat.pras.

'Łóżko pełne cudzoziemców'. Teatr Capitol w Wejherowie

Fot. teatrcapitol.pl

Ciemny, obskurny hotel położony na francusko-niemieckiej granicy, czasy świetności ma dawno za sobą i już nie wszystko w nim działa sehr gut! Cieknący kaloryfer, rozpadający rezerwuar, tajemniczo zatapetowane drzwi… 4 czerwca w Filharmonii Kaszubskiej o godzinie 17:30 i 20:30 odbędzie się spektakl Teatru Capitol - "Łóżko pełne cudzoziemców".  

„Co zrobić z tym rozwalonym kaloryferem? Naprawiać, czy jednak może kupić… nowy hotel?”

Heinz – niedoszły lekarz, bawidamek i kierownik hotelu, który nigdy się nie myli, oraz przekupny Kazek – wiecznie podchmielony portier, który zawsze wie lepiej; robią co mogą, aby zamaskować fatalny stan pokoi i zadowolić hotelowych gości. Przez swoje roztargnienie dokonują podwójnej rezerwacji ostatniego wolnego pokoju w mieście!  „Oui, monsieur, tak, ma Pan szczęście – mamy jeszcze jeden pokój!” Pierwsi do pokoju trafiają: Brenda – „najpiękniejsza kobieta, która przyjechała do hotelu, dzisiaj…” i Stanley Philby – klient „który zawsze martwi się o działającą łazienkę, a potem myje nogi w bidecie!”. Do pokoju pełnego cudzoziemców – dołączają jeszcze angielski biznesmen John Parker, jego żona Helga oraz sexowna Simone…

Zapowiada się prawdziwa feta cudzoziemców!

Zadziwiający splot wydarzeń sprawia, że nic tego dnia nie odbywa się tak, jak zostało zaplanowane. Niespełnieni w swoich związkach bohaterowie wpadają w pułapkę pożądania, która uruchamia lawinę kłamstw. Zajrzyjcie z nami do wnętrza hotelowego pokoju, pełnego intryg i niedopowiedzeń.

Kto wyląduje w łóżku pełnym cudzoziemców? Czy oprócz wnętrz starego hotelu rozpada się coś więcej?

Choć hotelowa restauracja jest zamknięta, gwarantujemy, że widownię opuścicie syci jak nigdy wcześniej.

Au revoir! Do widzenia w Teatrze Capitol!

mat.pras.

Reżyseria: Jerzy Bończak

Przekład: Elżbieta Woźniak

Scenografia: Michał Dracz

Kostiumy: Iga Sylwestrzak 

Opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko

Reżyser castingu: Magdalena Sowa

Asystent reżysera: Anna Modrzejewska

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...