11.05.2024 11:00 17 ab / KMP Gdańsk

Brutalny napad na salon z automatami do gier. Trzech podejrzanych w rękach policji

fot. KMP Gdańsk

Policjanci zatrzymali trzy osoby w wieku od 32, 36 i 42 lat podejrzane o rozbój na 21-letniej pracownicy salonu z automatami gier losowych. Mężczyźni wpadli w ręce kryminalnych po dwóch godzinach od zdarzenia.

Do rozboju w salonie z automatami gier losowych doszło we wtorek, 7 maja 2024 r. na terenie Gdańska. Oficer dyżurny gdańskiej komendy miejskiej zgłoszenie o zdarzeniu odebrał po godz. 10 rano.

Według ustaleń policjantów, trzech mężczyzn miało wejść do lokalu, spryskać kobietę gazem pieprzowym, a następnie ukraść z kasetki pieniądze. Mieli także próbować włamać się do innych kasetek w automatach. Zaraz po tym, jak napastnicy uciekli z kradzioną gotówką, 21-latka zaalarmowała policję.

Na miejsce natychmiast przyjechali kryminalni z komisariatu w Śródmieściu oraz komendy miejskiej. Funkcjonariusze sprawdzili monitoringi, zdobyli niezbędne informacje i już w niespełna dwie godziny po zdarzeniu namierzyli sprawców – mówi asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Kryminalni zastali podejrzanych na terenie jednego z mieszkań na terenie Śródmieścia. Mężczyźni zostali zatrzymani i dokładnie sprawdzeni.

Policjanci nie mieli wątpliwości, że to sprawcy brutalnego napadu na salon gier. Podczas kontroli, przy 32-latku policjanci znaleźli i zabezpieczyli prawie 40 porcji amfetaminy, 36-latek miał przy sobie gotówkę pochodzącą z kradzieży oraz maczetę, przy 42-latku zabezpieczono ponad 2000 zł – informuje rzecznik gdańskiej policji.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a mundurowi zajęli się gromadzeniem oraz analizą materiału dowodowego. 32-latek usłyszał zarzut rozboju w warunkach powrotu do przestępstwa oraz posiadanie prawie 40 gramów amfetaminy, 36-latek - rozboju w recydywie, a 42-latkowi prokurator przedstawił zarzut rozboju.

Wobec trójki podejrzanych sąd zastosował wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

Za rozbój grozi kara 15 lat więzienia, a za posiadanie narkotyków - 3 lat. Jeżeli sprawca czynu dopuszcza się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy, sąd może zwiększyć karę po połowę.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...