10.05.2024 10:00 0 ab

III liga: Przed nami 29 kolejka. Wikęd zagra z Cartusią, a Stolem z Polonią

fot. Stolem Gniewino

Przed nami 29. kolejka trzecioligowych zmagań. Stolem powalczy o punkty przed własną publicznością z Polonią Środa Wielkopolska, a Wikęd Luzino zmierzy się na wyjeździe z Cartusią Kartuzy.

Dla gniewińskich piłkarzy najbliższe spotkanie będzie bardzo ważne, gdyż ich bytowanie na trzecim szczeblu rozgrywkowym wciąż jest niepewne. Do tej pory w 28. meczach zgromadzili 30 punktów i w tabeli są zaledwie jedną pozycję nad kreską (tuż za nimi Unia Solec Kujawski z 21 pkt.)

Z kolei Polonia z 44 "oczkami" zajmuje siódme miejsce, więc spadek jej nie grozi. Przypomnijmy, że w rundzie wiosennej Stolem przegrał na wyjeździe z zespołem ze Środy Wielkopolskiej 0:2. O końcowym wyniku meczu przesądziły wówczas bramki zdobyte w drugiej połowie. Strzelcami okazali się: Dawid Bałdyga (68-karny) oraz Klaudiusz Milachowski (78).

Mecz pomiędzy Stolemem, a Polonią zaplanowany został na niedzielę, 12 maja 2024 r. Początek spotkania o godz. 13 na stadionie w Gniewinie.

Pracujemy i zaczynamy odliczanie do spotkania z Polonia Środa Wielkopolska – napisał Stolem Gniewino na swoim FB.

"Być, albo nie być" dla Wikędu w III lidze

Z kolei dwa dni wcześniej o punkty powalczy Wikęd. Dla piłkarzy z Luzina, mecz w ramach 29. kolejki III ligi będzie jeszcze ważniejszy niż dla gniewinian. Luzinianie do tej pory zdobyli zaledwie 20 "oczek" i w tabeli plasują się na przedostatnim miejscu. By realnie myśleć o utrzymaniu, piątkowy mecz muszą po prostu wygrać.

W odmiennej sytuacji jest ich najbliższy rywal. Cartusia Kartuzy z 39 pkt. zajmuje 11. miejsce i spokojnie może już myśleć już o przygotowaniach do kolejnego sezonu.

W rundzie jesiennej Wikęd wygrał u siebie z drużyną z Kartuz 3:1. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Dla Wikędu dwie zdobył Jakub Krefft i jedną - Dariusz Mienik. Honorowe trafienie dla przyjezdnych strzelił Marcin Maszota w końcówce po bramce samobójczej.

Spotkanie Wikędu z Cartusią już piątek, 10 maja 2024 r. Początek meczu w Kartuzach zaplanowany został na godz. 17.30.

Kolejnym naszym rywalem w ramach rozgrywek III ligi grupy 2, będzie GKS Cartusia 1923. Wspierajcie naszych zawodników do samego końca. Wiara czyni cuda. Do zobaczenia na stadionie – napisał Wikęd Luzino w swoich mediach społecznościowych.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...