09.05.2024 19:00 31 ab

Ruszyły zapisy na półkolonie letnie. Kiedy otwarcie Wodnych Ogrodów?

fot, TTM

W Wejherowie wkrótce ruszają zapisy na półkolonie letnie. Znamy też przybliżoną datę otwarcia Wodnych Ogrodów.

W 2024 r. w Wejherowie zorganizowana zostanie trzecia edycja Półkolonii letnich. Dwutygodniowe turnusy skierowane będą dla dzieci od zerówki do czwartej klasy szkoły podstawowej, a których oboje rodzice pracują zawodowo.

Półkolonie letnie spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego w tym roku także organizujemy wypoczynek letni dla dzieci. Poprzednie dwie edycje pokazały, że jest to doskonały sposób na spędzenie letnich miesięcy w aktywny i kreatywny sposób na naszych najmłodszych mieszkańców – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Z kolei jak dodaje zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, taka forma spędzenia wolnego czasu będzie wielką atrakcją dla dzieci.

Będą mogły spędzić ten czas ze swoimi rówieśnikami, poznając miasto i korzystając z wielu ciekawych zajęć. Skorzystają na tym zarówno dzieci, jak i ich rodzice, zwłaszcza, że dla posiadaczy Wejherowskiej Karty Mieszkańca zaoferowano 50-procentową zniżkę – podkreśla Kraszkiewicz.

Półkolonie letnie w Wejherowie. Szczegółowe informacje:

  • Koszt uczestnictwa - 1000 zł, a dla posiadaczy Wejherowskiej Karty Mieszkańca – 500 zł.

  • Półkolonie będą organizowane w dwóch szkołach w dwóch turnusach:

    ►I turnus w dniach 15 – 26 lipca w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. oś. 1000 PP 15

    ►II turnus w dniach 29 lipca 9 sierpnia w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Gdańskiej 30

  • Zapisy odbywać się będą w sekretariatach szkół od 3 do 7 czerwca: SP nr 5 tel. 738 63 50, SP 9 tel. 58 672 20 10

Dla dzieci, które spędzą w naszej szkole dwa tygodnie, zaplanowaliśmy szereg atrakcji, wśród których będą odbywały się warsztaty, wycieczki i spacery, gry terenowe i integracyjne, a także zajęcia muzyczne, sportowo-ruchowe i relaksacyjne – mówi Olga Tomaszewska, dyrektor SP nr 9 w Wejherowie.

W planie półkolonii jest także wyżywienie, opieka pielęgniarki i wyjście do Wodnych Ogrodów! Odwiedzimy różne ciekawe miejsca mieście i okolicach – mówi Beata Dampc, dyrektor SP nr 5.

Wodne Ogrody w Wejherowie. Kiedy otwarcie (sezon 2024)?

Znamy już też przybliżoną datę otwarcia Wodnych Ogrodów. Wejherowski aquapark ma być dostępny dla odwiedzających na przełomie maja i czerwca 2024 r. Jednak konkretna data nie została jeszcze potwierdzona.

mat. pras.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...