06.06.2024 17:00 1 ab

Bieg Dwie Wieże. W weekend pobiegną z "wytchnieniem"

fot. TTM

Przed nami VII edycja Biegu Dwie Wieże. Tegorocznemu wydarzeniu będzie przyświecać hasło 'biegnij z wytchnieniem'.

Start i meta biegu zlokalizowana będzie w miejscowości Kopalino przy świetlicy wiejskiej. Uczestnicy będą mieli do pokonania 15-kilometrową trasę przebiegają przez malownicze nadmorskie tereny.

W tym roku udział weźmie 230 biegaczy. Zapisy są już zamknięte. Widzimy się w Kopalinie w świetlicy wiejskiej. Hasłem tegorocznego biegu jest "biegnij z wytchnieniem" – mówi Tomasz Wirkus, organizator Biegu Dwie Wieże.

Celem wydarzenia jest nie tylko dostarczenie uczestnikom niezapomnianych chwil, ale także wspieranie działań charytatywnych. Część dochodu zostanie przeznaczona z wpisowego na rzecz tworzącego się Ośrodka Wytchnieniowego przy Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko w Lubiatowie.

Nasza inicjatywa ma na celu wsparcie rodzin z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie poprzez przekazanie im chwil wytchnienia. Na biegu będzie można uiścić opłatę w datkomatach, czy przez stronę www.siepomaga.pl. Nie zabraknie wielu atrakcji. Dla najmłodszych będą animacje. Poza tym na miejscu nie zabraknie dietetyka, który udzieli fachowych porad – mówi Łukasz Kunz, organizator Biegu Dwie Wieże.

Link do zbiórki dostępny na stronie: https://www.siepomaga.pl/daj-sie-poniesc-morskiej-bryzie.

Bieg Dwie Wieże odbędzie się w sobotę, 8 czerwca 2024 r. Start wydarzenia o godz. 10.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...