19.04.2024 15:00 0 JD/TTM

Wspólna zabawa na 'Niebieskich Igrzyskach' w Wejherowie

źródło: telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys

W Wejherowie przy ulicy Chopina 15 odbyły się „Niebieskie Igrzyska” zorganizowane przez Fundację „Uśmiech Dziecka”. Uczestnicy wydarzenia z uśmiechami na twarzy integrowali się, a przy okazji sprawdzili się w przygotowanych konkurencjach.

To jest kontynuacja projektu Fundacji Instytutu Wspierania Rozwoju Dziecka. Przyłączyliśmy się do tego projektu. Ma to na celu zwiększenie świadomości, tolerancji i akceptacji inności. Zaprosiliśmy do projektu dzieci z klasy integracyjnej ze szkoły numer 8, jak i dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morska Iwona Zakrzewska z Fundacji Uśmiech Dziecka w Wejherowie.

Uczestnicy wydarzenia mieli za zadanie zmierzyć się z przygotowanymi specjalnie dla nich zadaniami - gra w bulę, bieg, przeciąganie liny, rzut do celu, jak również rzut piłką do kosza, puszczanie baniek mydlanych oraz atrakcja, która wywołała na twarzach dzieci ogromne uśmiechy, czyli możliwość przespacerowania się z alpakami oraz lamą.

To wydarzenie jest ciekawe i potrzebne. Chcemy uświadomić, że dzieci niepełnosprawne wszystko mogą. Bawimy się równie dobrze, jak pełnosprawni. Dzieci oczekują dobrej zabawy. Widzimy, że nie ma ograniczenia możliwości - dodaje Zakrzewska.

Niebieskie Igrzyska w Wejherowie odbyły się po raz pierwszy.

źródło: telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys źródło: telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys źródło: telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys źródło: telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys źródło: telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys źródło: telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys źródło: telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys źródło: telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys źródło: telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys źródło: telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...