20.04.2024 07:00 0 PM/OSP Leśniewo

Mały kartonik, wielkie wsparcie. Strażacy rozdają Pudełka Życia

Fot. OSP Choczewo

Pomagają chronić ludzkie życie poprzez ułatwienie interwencji służb medycznych – Ochotnicza Straż Pożarna w Leśniewie rozdaje Pudełka Życia mieszkańcom.

Specjalne boksy mają za zadanie ułatwienie interwencji służb medycznych w przypadku osób starszych lub samotnie mieszkających, a także tych zmagających się z przewlekłymi chorobami.

Pudełka zawierają najważniejsze informacje o osobie, takie jak dane identyfikacyjne, kontakt do osób bliskich, aktualne i przebyte choroby, przyjmowane leki i inne kluczowe informacje. Pudełko umieszczane jest na drzwiach lodówki wraz z kartą informacyjną, aby służby ratunkowe wiedziały, gdzie szukać tych danych.

Od 18 kwietnia rozpoczęliśmy dystrybucję pudełek wśród mieszkańców naszego regionu. Zainteresowanie jest ogromne, a mieszkańcy są bardzo zadowoleni, co nas dodatkowo motywuje. Już niedługo odwiedzimy kolejnych mieszkańców naszego regionu! – informują na swojej stronie strażacy z OSP Leśniewo.

Pudełka zostały zakupione dzięki wsparci Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...