16.04.2024 22:23 20 PM

Pierwszy Polak w historii, który to zrobił. Wielki sukces Jana Tatarowicza!

Fot. Facebook Ninja Warrior Polska

Ależ to były emocje! A dostarczył ich Jan Tatarowicz, 24-latek pochodzący z Milwina w gminie Luzino. Jako pierwszy w historii Polak zdobył 21-metrową górę Midoryiama w programie Ninja Warrior Polska.

We wtorek wieczorem w Polsacie wyemitowano finał 9. edycji programu Ninja Warrior Polska. Podczas zmagań Jan Tatarowicz dokonał prawie niemożliwego wspiął się na 21-metrową linę w ciągu 25 sekund i zwyciężył w dziewiątym sezonie „Ninja Warrior Polska”. Zawodnik wygrał 200 tys. zł.

Spełniłem swoje największe sportowe marzenie, zrealizowałem się jako sportowiec. To była ciężka, cholernie ciężka praca. Ogrom czasu poświęconego na treningi, lepsze odżywianie, regenerację. Nie wytrzymałem, emocje tak we mnie buzowały, że nie powstrzymałem się od płaczu. To najcudowniejsze łzy, szczęścia, radości, spełnienia - napisał na swoich social mediach Jan Tatarowicz.

Fot. Facebook Ninja Warrior Polska

Zwycięzca na co dzień jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. Pochodzący z powiatu wejherowskiego sportowiec został najlepszym zawodnikiem siódmej edycji Ninja Warrior Polska. W 8. sezonie popełnił kosztowny błąd na torze eliminacyjnym. Dotknął konstrukcji przy chwiejnych łódkach, za co został zdyskwalifikowany. Tym razem był w pełni skoncentrowany.

Finałowy występ Jana Tatarowicza:

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...