16.04.2024 15:00 0 oprac. ab

Gdynia: Kiedy koniec remontu dworca? Bukmacherzy przyjmują zakłady

fot. Tomasz Złotoś / SKM Trójmiasto

Stacja SKM Gdynia Główna jest jedną jedna z kosztowniejszych inwestycji prowadzoną przez PKP w Polsce. Pierwotnie prace miały się zakończyć w marcu 2023 r., lecz terminu nie udało się dotrzymać. W związku z tym, eksperci firmy bukmacherskiej, przeanalizowali kiedy pasażerowie będą mogli w pełni skorzystać ze stacji i już przyjmują zakłady.

W ramach remontu modernizacji ulegną tory i perony, a renowacji - budynek Dworca Podmiejskiego, w którym powstanie centrum monitoringu oraz zostanie zamontowany Systemu Informacji Pasażerskiej łącznie z monitoringiem na linii SKM Gdańsk Śródmieście. Koszt całej inwestycji ma wynieść ponad 62 mln zł.

Początkowo prace miały zakończyć się w marcu 2023 r. Jednak podczas remontu okazało się, że w narożniku budynku, w którym znajdował się lokal gastronomiczny, pierwotnie był otwarty podcień, przez który wchodziło się do budynku. Oddanie inwestycji przesunęło się więc na marzec 2024 r. Terminu ponownie jednak nie dotrzymano.

W związku z tym eksperci popularnej polskiej firmy bukmacherskiej zaczęli przyjmować zakłady. Bukmacherzy obliczyli, że remont prawdopodobnie zakończy się do końca sierpnia 2024 roku.

Kurs na takie zdarzenie wynosi 1.35, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 118 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Sporo, bo 237 zł mogą zyskać osoby, które wierzą, że dworzec zostanie ukończony i oddany do użytku do czerwca br. (kurs 2.70) – mówi Paulina Laby z STS.

Szczegółowe przewidywania analityków można znaleźć na stronie firmy bukmacherskiej.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...