16.04.2024 11:30 1 źródło GIS / Action

Action wycofuje produkt! Zawiera substancje zagrażające zdrowiu

zdjęcie poglądowe / pixabay

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie dla konsumentów dotyczącego zestawu trzech sztuk narzędzi kuchennych nylonowych. Zawierają one substancje zagrażające zdrowiu.

W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono migrację pierwszorzędowych amin aromatycznych – substancji 4,4’ – diaminodifenylometanu z wyrobu do kontaktu z żywnością określonego poniżej. Pierwszorzędowe aminy aromatyczne to substancje, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzkiego i nie powinny znajdować się w żywności – czytamy w komunikacie GIS.

Jak podkreśla, Główny Inspektor Sanitarny, nie należy używać produktu wskazanego w komunikacie do kontaktu z żywnością. Dystrybutor w Polsce podjął działania w celu wycofania artykułów ze sprzedaży oraz wszczął postępowanie wyjaśniające.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej współpracują z podmiotem i monitorują proces wycofania produktu z obrotu – zapewnia GIS.

Jeżeli posiadasz artykuł o numerze partii Q 116784, przestań go używać i zwróć go do sklepu Action. Otrzymasz pełny zwrot pieniędzy, nawet jeśli nie posiadasz już dowodu zakupu. W imieniu PENGO SPA i Action przepraszamy za powstałe niedogodności i dziękujemy za współpracę – czytamy w komunikacie popularnej sieci sklepów.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: zestaw 3 sztuk narzędzi kuchennych nylonowych

Numer partii: 2023-10207

Kod kreskowy: 8720791437046

Dystrybutor: ACTION Poland Sp. z o. o. ul. Wojewódzka 10, 40-026 Katowice

źródło: Action

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...