16.04.2024 12:00 3 TS

Modernizują drogę wojewódzką nr 468 na trasie Gdynia - Rumia. Uwaga na utrudnienia w ruchu

Przez około cztery tygodnie kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 468 między Rumią, a Gdynią mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Ma to związek z modernizacją tej jezdni.

Modernizacja rozpoczęła się w poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, w Rumi na odcinku od granicy Gdyni za węzeł integracyjny Rumia Janowo. Łącznie będzie to około 1,2 km na każdej jezdni.

Ze względu na duże natężenie ruchu na tej trasie roboty budowlane będą prowadzone wyłącznie w porze wieczorowo-nocnej od ok. 18 do 5 (w dni powszednie) - informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Jak przekazuje ZDW modernizacja polega na sfrezowaniu częściowym nawierzchni i wykonaniu nowych warstw bitumicznych. Ponadto zostanie odtworzone pobocze.

Ze względu na charakter prac ruch będzie prowadzony po jednej jezdni w każdym kierunku, a w dzień będzie przywracany przekrój dwupasowy. Roboty potrwają przez około cztery tygodnie i są uzależnione od odpowiednich warunków atmosferycznych - podaje Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Prace przez wykonawców zostały podzielone na kilka etapów.

W nocy z 15 na 16 kwietnia zamknięto zewnętrzne (prawe) pasy ruchu w obu kierunkach na odcinku od przejścia dla pieszych w okolicy posesji nr 44 do granicy Rumi z Gdynią. Ponowne otwarcie prawych pasów ruchu planowane jest na piątek, 19 kwietnia 2024 roku, o godzinie 5.

W nocy z 22 na 23 kwietnia od godziny 19 planowane jest zamknięcie wewnętrznych (lewych) pasów ruchu w obu kierunkach na tym samym odcinku. Ponowne otwarcie lewych pasów ruchu planowane jest na 26 kwietnia o godzinie 5. Do tego czasu wykonawca chce m.in. wyfrezować nawierzchnię oraz ułożyć warstwę wyrównawczą i ścieralną. Od 6 do 17 maja planowane są prace wykończeniowe oraz odtworzenie oznakowania poziomego na tym samym odcinku - przekazuje Urząd Miasta w Rumi.

Koszt prac wynosi blisko 2,5 mln zł i będzie sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...