Wyskoczył przez okno, prosto w ręce policjantów

poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Fot. KWP Gdańsk
Fot. KWP Gdańsk

Miał ponad 26 kg narkotyków. Mężczyzna próbował uciec przez okno swojego mieszkania, gdzie na zewnątrz w ogrodzie czekali już na niego policjanci.

Policjanci z Gdańska dotarli do informacji, że jeden z mężczyzn może posiadać większe ilości zabronionych substancji.

W przeszłości miał on już związek z przestępstwami narkotykowymi dlatego mundurowi, aby zweryfikować swoje ustalenia, pojechali na gdańską Orunię do wcześniej wytypowanego mieszkania, w którym miał przebywać 37-latek. Na miejscu podczas próby wejścia do mieszkania, zaskoczony mężczyzna nie chciał otworzyć policjantom drzwi. Z reklamówką wypełnioną narkotykami, próbował uciec, wyskakując przez okno do ogródka, ale tam czekali już na niego policjanci, którzy go obezwładnili i zatrzymali – informuje gdańska policja.

W przeszukaniu piwnicy i mieszkania należących do zatrzymanego uczestniczył przewodnik z psem tropiącym wyspecjalizowanym do wyszukiwania narkotyków.

W rezultacie mundurowi zabezpieczyli ponad 26 kilogramów kokainy, amfetaminy,  marihuany i heroiny próżniowo zapakowanych w foliowe worki, które zostały przekazane do szczegółowych badań laboratoryjnych. Podczas przeszukania policjanci znaleźli u mężczyzny znaczną ilość gotówki między innymi w dolarach, złotówkach, koronach czeskich, norweskich i szwedzkich na sumę 66 tysięcy złotych. Dodatkowo zatrzymany złamał zabezpieczenia licznika energii i nielegalnie pobierał prąd do zasilania tak zwanych „koparek” służących do wydobywania kryptowalut. Komputery te zostały również zabezpieczone do szczegółowej analizy – podaje policja.

Sąd Rejonowy w Gdańsku na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje od roku do 10 pozbawienia wolności.

Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Wiadomości

Zniszczyli automat wart 200 tys. zł. Jeden z zatrzymanych poszukiwany był listem gończym
poniedziałek, 15 czerwca 2026

Zniszczyli automat wart 200 tys. zł. Jeden z zatrzymanych poszukiwany był listem gończym

Jeden jechał po metamfetaminie, drugi trafi prosto do więzienia
poniedziałek, 15 czerwca 2026

Jeden jechał po metamfetaminie, drugi trafi prosto do więzienia

Złodziej wpadł przez słuchawki. Nowoczesna technologia pomogła odzyskać rower
poniedziałek, 15 czerwca 2026

Złodziej wpadł przez słuchawki. Nowoczesna technologia pomogła odzyskać rower

Kierowcy pojadą ekspresówką od Trójmiasta do Szczecina. Coraz bliżej otwarcia ostatniego odcinka S6
poniedziałek, 15 czerwca 2026

Kierowcy pojadą ekspresówką od Trójmiasta do Szczecina. Coraz bliżej otwarcia ostatniego odcinka S6

Mieszkańcy ograli samorządowców
Nowe
poniedziałek, 15 czerwca 2026

Mieszkańcy ograli samorządowców

Załącznik do umowy deweloperskiej: Standard wykończenia – jak go czytać?
Materiał partnera
Nowe
poniedziałek, 15 czerwca 2026

Załącznik do umowy deweloperskiej: Standard wykończenia – jak go czytać?

Czy warto inwestować w waluty?
Materiał partnera
Nowe
poniedziałek, 15 czerwca 2026

Czy warto inwestować w waluty?

Uchwała krajobrazowa coraz bliżej. Zmiany w estetyce miasta
Nowe
poniedziałek, 15 czerwca 2026 1

Uchwała krajobrazowa coraz bliżej. Zmiany w estetyce miasta

Pijany wiózł 7-letniego syna
poniedziałek, 15 czerwca 2026

Pijany wiózł 7-letniego syna

Obsadzili szkołę roślinami. Uczniowie zaangażowali się w "Wodny zakątek"
poniedziałek, 15 czerwca 2026

Obsadzili szkołę roślinami. Uczniowie zaangażowali się w "Wodny zakątek"

Nasze kamery

Zobacz wszystkie →