15.04.2024 08:00 1 ab

Nadleśnictwo Wejherowo rozdało sadzonki

fot. TTM

Nadleśnictwo Wejherowo rozdało sadzonki różnych drzew. Ekologiczna akcja odbyła się w piątek, 12 kwietnia 2024 r., w ramach kampanii #sadziMY.

Kolejna edycja kampanii społecznej odbyła się przy siedzibie Nadleśnictwa Wejherowo. Jej celem było rozdanie sadzonek drzew leśnych mieszkańcom miasta i okolic.

Akcja jest kampanią społeczną, organizowaną pod egidą Unii Europejskiej, która zachęca do posadzenia dodatkowych 3 miliardów drzew. Przygotowaliśmy dzisiaj tysiąc takich sadzonek z naszej szkółki leśnej. Chcielibyśmy przekazać je w dobre ręce – mówi Izabela Kashyna-Pleskot z Nadleśnictwa Wejherowo.

Jak się okazuje tych „dobrych rąk” nie zabrakło. Mieszkańcy licznie zjawili się przy siedzibie nadleśnictwa, aby otrzymać swoją sadzonkę. Akcja została zorganizowana już po raz szósty.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...