11.04.2024 09:00 7 TS/UM Gdynia

Od kwietnia przygotowują się już do świąt Bożego Narodzenia. Przed urzędem w Gdyni zasadzono jodłę

źródło: UM Gdynia

W Parku Centralnym, przed Urzędem Miasta Gdyni zasadzono jodłę kalifornijską. - W ciągu roku będzie cieszyć oko swoim wyglądem, a w okresie świąt Bożego Narodzenia zamieni się w świąteczne drzewko - poinformowali gdyńscy urzędnicy.

Drzewko zasadzono w środę, 10 kwietnia 2024 roku. Jodła mierzy 7 metrów wysokości.

Jest to jodła kalifornijska, wysoka na 7 metrów, stanowiąca część składową Parku Centralnego, która będzie rosła i rozwijała się wraz z parkiem – mówi dla gdynia.pl Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – Jodła kalifornijska jest gatunkiem szybkorosnącym, w warunkach miejskich możemy spodziewać się rocznych przyrostów nawet do 50 cm, a docelowo ta choinka może mieć nawet 30 metrów wysokości – podkreśla.

Gdyńscy urzędnicy podkreślają, że zasadzenie żywej choinki to rozwiązanie 'ekologiczne i ekonomiczne'.

Ekologiczne – bo nie trzeba już będzie wycinać żadnej żywej choinki, by ustroić ją na święta. Ekonomiczne – bo nie trzeba będzie co roku kupować nowej choinki na okres świąteczny - przekonuje gdyński magistrat.

Koszt posadzonego drzewa wraz z 3-letnią pielęgnacją wyniósł 80 tys. zł. Jodła może urosnąć do 30 metrów.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...