09.04.2024 14:38 4 ab

Pieprz wycofany z obrotu. GIS ostrzega: "Szkodliwy dla zdrowia ludzi"

zdjęcie poglądowe / pixabay

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed wycofaną partią pieprzu syczuańskiego z Chin. 'Należy uznać produkt za szkodliwy dla zdrowia ludzi' - czytamy w komunikacie GiS.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o stwierdzeniu wysokiego poziomu obecności węglowodorów aromatycznych olejów mineralnych (MOAH) oraz przekroczenia najwyższych dopuszczalnych poziomów pozostałości 10 pestycydów w partii suszonego pieprzu syczuańskiego w określonej partii produktu – informuje GIS.

Jak czytamy w opublikowanym komunikacie, biorąc pod uwagę wykrytą w produkcie obecność zarówno węglowodorów aromatycznych olejów mineralnych (MOAH), jak i pestycydów, należy uznać produkt za szkodliwy dla zdrowia ludzi.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania kwestionowanego produktu przez odbiorców w Polsce. Nie należy spożywać produktu określonego w tym komunikacie – przestrzega GIS.

Szczegóły dotyczące wycofywanej partii:

Nazwa produktu: Dried Sichuan Pepper, 300 g, marki GOLDEN LION

Numer partii (LOT NR): 230702

Data minimalnej trwałości: 31.12.2026

Kraj pochodzenia: Chiny

Importer: Asian Food Group B.V., Niderlandy

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...