03.04.2024 15:00 59 PM/TTM wybory

'Chcemy wygrać te wybory'. Koalicja Obywatelska walczy o głosy

"Muszą się pojawić nowe osoby z wielką energią" – mówili przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej podczas wczorajszego spotkania w Rumi, gdzie odbyła się prezentacja kandydatów w wyborach samorządowych do rady powiatu wejherowskiego. Podczas wydarzenia mówiono między innymi o szansach jakie powiatowi wejherowskiemu daje budowa elektrowni jądrowej.

Jesteśmy na ostatniej prostej w kampanii wyborczej. Komitety mają ostatnie dni, na to żeby przekonać do siebie wyborców. Koalicja Obywatelska zaprezentowała we wtorek (2 kwietnia) w Rumi swoich kandydatów do Rady Powiatu Wejherowskiego.

Są to osoby bardzo kompetentne, przedsiębiorcy, samorządowcy z wieloletnim stażem. Kandydaci są nie tylko z Platformy Obywatelskiej, w większości są to osoby niezależne, które zaprosiliśmy na nasze listy - mówi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie wejherowskim.

W śród kandydatów znajdują się m.in. przedsiębiorcy, urzędnicy, managerowie czy nauczyciele. Każdy z nich planuje wykorzystać swoja wiedzę w samorządzie. Podczas spotkania przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej mówili o swoim programie i planach, które chcieliby wdrożyć już jako radni.

Chcemy zrobić wszystko, żeby środki unijne zostały przeznaczone na doposażenie szkół – zaznacza Krystyna Grubba, kandydatka do Rady Powiatu Wejherowskiego.

Ważną rzeczą jest również budowa dróg, trzeba na ten cel pozyskiwać środki ze wszelkich możliwych źródeł – dodaje Joanna Panek, kandydatka do Rady Powiatu Wejherowskiego

Jednym z ważniejszych tematów przedwyborczego spotkania była budowa elektrowni jądrowej w powiecie wejherowskim i szanse jakie za sobą niesie ta inwestycja.

Trzeba się skupić nad tym w jaki sposób wykorzystać tę szansę, zwłaszcza, że w ślad za elektrownią nuklearną będą budowane siłownie wiatrowe i wszelkie linie energetyczne - wyjaśnia Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Jednak to przedstawienie kandydatów, a także przekonanie wyborców do oddania na nich głosu, było głównym punktem spotkania w Rumi.

Widzimy, że kolejna kadencja rady powiatu będzie dużo znaczyła, tutaj muszą się pojawić nowe osoby z wielką energią - mówi Michał Pasieczny.

Chcemy wygrać te wybory i w kilku miejscach odsunąć ludzi, którzy sprawują obecnie władzę. Mamy pomysł i na powiat wejherowski i na miasto Rumię i na sejmik województwa pomorskiego - podsumowuje Mieczysław Struk.

Do wyborów samorządów pozostało już niewiele czasu – lokale wyborcze zostaną otwarte w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 7:00.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...