Politycy nie zabijajcie polskich mediów

03.04.2024 14:00 1 ab

Kilkanaście lat ukrywał się za granicą. Sam oddał się w ręce policji

fot. KMP Gdańsk

Do niecodziennej sytuacji doszło we wtorkowy poranek, 2 kwietnia 2024 roku, w budynku gdańskiej komendy przy ul. Nowe Ogrody. Do policjantów przyszedł mężczyzna z torbą w ręku i oświadczył, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

40-latek został sprawdzony w policyjnych bazach przez policyjnych wywiadowców i okazało się, że mówi prawdę. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od 14 lat jest poszukiwany dwoma listami gończym przez Sąd Rejonowy w Koszalinie oraz w Gdyni i ma do odbycia ponad 4,5-letni wyrok za popełnione kradzieże z włamaniem – mówi podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

40-latek w rozmowie z policjantami przyznał, że wiedząc, że jest poszukiwany oraz, że przez kilkanaście lat mieszkał za granicą. Kiedy wrócił do Gdańska na święta, stwierdził, że ma dość ukrywania się i sam postanowił się zgłosić.

Mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnie zgodnie z dyspozycją sądu został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe lata.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...