03.04.2024 10:00 0 ab

Dodatkowe środki dla gminy. Skorzystają z nich dzieci i nauczyciele

fot. TTM

Kolejna dobra wiadomość związana z pozyskaniem środków zewnętrznych trafiła w ostatnich dniach do gminy Krokowa. Tym razem skorzystają z nich dzieci i nauczyciele.

Jeszcze niedawno gmina Krokowa mogła pochwalić się dofinansowaniem ze środków unijny na rozwój opieki przedszkolnej. Teraz udało się jej pozyskać kolejne europejskie środki, tym razem na szkoły.

Bardzo się cieszę, że kolejne środki z Unii Europejskiej zasilą gminę Krokowa. Zostaną one przede wszystkim przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych. W budynku w Krokowej powstanie m.in. winda, czy dodatkowe wejście do sali gimnastycznej w Wierzchucinie. Część przeznaczymy też na szkolenie dla nauczycieli oraz zajęcia dodatkowe dla dzieci – mówi Adam Śliwicki, wójt gminy Krokowa.

Gmina Krokowa otrzymała łącznie 1,4 mln zł dofinansowywania z Unii Europejskiej. Wszystkie założone inwestycje, programy dla uczniów i nauczycieli mają zostać zrealizowane w miarę możliwości jeszcze w 2024 roku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...