01.04.2024 09:30 16 Redakcja

Prima aprilis. Tak w sieci śmieją się z Wejherowa, Redy i Rumi

źródło: Internet

1 kwietnia to najśmieszniejszy dzień w roku. Tego dnia obchodzimy prima aprillis. Zobaczcie z przymrużeniem oka, jak w internecie śmieją się z Wejherowa, Redy i Rumi.

Prima aprilis prawdopodobnie wywodzi się ze starożytności z czasów rzymskich i greckich. Według jednego z tropów źródłem prima aprilis jest rzymskie święto Veneralia, połączonego często ze świętem Fortuny Virilis i Cerialiami (święto ku czci Ceres), obchodzone 1 kwietnia. W tym dniu można było sobie do woli żartować i robić kawały.

Natomiast prawdopodobnie prima aprilis jako dzień kawałów zaczął być obchodzony 1 kwietnia najpierw we Francji. Miało to związek z wydarzeniem w 1564 r., kiedy to król Karol IX wprowadził reformę kalendarza - zmienił pierwszy dzień nowego roku z 1 kwietnia na 1 stycznia.

W dzisiejszych czasach jedną z form żartów są memy. Zobaczcie w naszej galerii z przymrużeniem oka, jak w internecie śmieją się z Wejherowa, Redy i Rumi.

źródło: Internet źródło: Internet źródło: Internet źródło: Internet.jpg źródło: Internet źródło: Internet źródło: Internet źródło: Internet źródło: Internet źródło: Internet źródło: Internet źródło: Internet źródło: Internet źródło: Internet źródło: Internet źródło: Internet źródło: Internet źródło: Internet źródło: Internet źródło: Internet źródło: Internet

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.