29.03.2024 16:00 5 ab

Misterium Męki Pańskiej. Inscenizacja już w piątek wieczorem

mat. pras.

Trwa Wielki Post, przygotowujący do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan Świąt Wielkanocnych. W związku z tym, w Wielki Piątek (29.03.2024 r.) o godz. 21 Teatr Odeon po raz kolejny zaprezentuje niezwykłe widowisko artystyczne o wymiarze religijnym.

Misterium Męki Pańskiej zostanie wystawione w Strzebielinie. Wydarzenie rozpocznie się na placu przed tamtejszym kościołem.

Jest to nasza strzebielińska tradycja, która trwa już 15 lat, a która też zapoczątkowała naszą teatralną działalność. Dlatego tym bardziej przeżywamy to misteryjne wydarzenie, które tak bardzo żyje w nas o tylu lat – podkreśla Dawid Kwidziński z Teatru Odeon.

Jak dodaje reżyser i twórca Teatru Odeon ze Strzebielina, Misterium Męki Pańskiej to wydarzenie kulturalne, które łączy siłę tradycji i religii ze sztuką i emocjami. Aktorzy pokażą nie tylko swój artystyczny kunszt, ale przede wszystkim wprowadzą wiernych duchowo i kulturalnie w zbliżające się Święta Wielkanocne.

Zapraszamy więc wszystkich do udziału w wielkim widowisku pasyjnym. Początek już 29 marca, o godz. 21 w Strzebielinie – zachęca Dawid Kwidzyński.

mat. pras.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...