29.03.2024 10:30 19 ab

Misterium Męki Pańskiej w Wejherowie. Tysiące wiernych na wzgórzach Kalwarii Wejherowskiej

fot. TTM

Jak co roku w Wielki Piątek na wzgórzach Kalwarii Wejherowskiej odbywa się Misterium Męki Pańskiej. W religijnym wydarzeniu jak zwykle uczestniczą setki wiernych. W galerii możecie zobaczyć zdjęcia z inscenizacji.

Wydarzenie co roku przyciąga setki wiernych z całego Pomorza. Nie inaczej jest także tym razem, a pogoda dopisała zarówno wiernym, jak i aktorom ze Stowarzyszenia Misternicy Kaszubscy.

W Wielki Piątek już po raz 24. ma miejsce Misterium Męki Pańskiej w Wejherowie. Zaczęliśmy przy kaplicy Piłata, a zakończymy przy grobie Pańskim – mówi Jakub Szumilas, prezes Stowarzyszenia Misternicy Kaszubscy.

Warto dodać, że w Wielki Piątek odbędzie się jeszcze jedna droga krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej (tym razem bez inscenizacji). O godz. 15 w kościele św. Anny najpierw odbędą się ceremonie, a tuż po nich wierni udadzą się na kalwaryjskie wzgórza.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy. Natomiast w Wielką Sobotę zalecany jest post jakościowy, czyli powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych – przypomina franciszkanin z wejherowskiego klasztoru.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.