29.03.2024 09:00 3 ab

Pojmanie Chrystusa w Ogrójcu. Mieszkańcy wzięli udział w inscenizacji

fot. Leszek Spigarski

Od Wielkiego Czwartku w kościele katolickim rozpoczęły się uroczyste obchody Triduum Paschalnego. Tego dnia w Wejherowie odbyła się inscenizacja 'Pojmania Chrystusa w Ogrójcu', w której licznie uczestniczyli mieszkańcy Wejherowa i okolic. W galerii możecie zobaczyć zdjęcia z wydarzenia.

Triduum Paschalne to najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym katolików. Słowo triduum oznacza "trzy dni". Zawierają się w nich trzy fazy odkupienia: ostatnia wieczerza, śmierć Chrystusa na krzyżu, złożenie w grobie i cud zmartwychwstania.

W Wielki Czwartek, 28 marca 2024 r., aktorzy ze Stowarzyszenia Misternicy Kaszbuscy w Wejherowie zaprezentowali w formie inscenizjaci ostatnią wieczerzę i pojmanie Chrystusa w Ogrójcu.

To nabożeństwo z inscenizacją ostatnich spokojnych chwil Chrystusa. Zaczęliśmy ostatnią wieczerzą w kościele Św. Anny, skąd wyruszyła procesja na Górę Oliwną. Tam Jezus został pojmany przez straż świątynną i związany wyruszył na przesłuchanie do Kajfasza. Wszystko zakończyło się wtrąceniem Chrystusa do celi, gdzie spędził resztę nocy - mówił Jakub Szumilas, prezes stowarzyszenia.

Dodajmy, że w Wielki Piątek (29.03.2024 r.) już po raz 24. odbędzie się Misterium Męki Pańskiej w Wejherowie. Inscenizacja rozpocznie się o godz. 10 na Kalwarii Wejherowskiej, przy kaplicy Piłata, a skończy - przy grobie Pańskim.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...