25.03.2024 15:30 3 ab

Strongman Cup Rumia 2024. Siłacze wsparli charytatywnie Zosię

fot. TTM

Pięciu siłaczy zmierzyło się w wymagających konkurencjach podczas Strongman Cup Rumia 2024. Sportowe wyczyny stały jednak tego dnia na drugim miejscu, ponieważ głównym celem wydarzenia było wsparcie dla mieszkanki Rumi - Zosi Hinz.

Wyciskanie 140-sto kilowej belki nad głowę czy spacer z 350 kilogramowym yokiem, m.in. z takimi konkurencjami musieli zmierzyć się siłacze podczas zawodów Strongman Cup Rumia 2024, które odbyły się w hali widowiskowo sportowej w Rumi.

Sportowe emocje, których zdecydowanie nie brakowało, nie były jednak tego dnia najważniejsze. Zarówno sportowcy, organizatorzy oraz publiczność do hali widowiskowo sportowej w Rumi, wszyscy przyszli przede wszystkim, aby wesprzeć Zosię Hinz, która zmaga się z nieuleczalną chorobą jaką jest pęcherzykowe odwarstwianie się naskórka – podkreślił Matusz Ostaszewski, współorganizator Strongman Cup Rumia 2024.

Organizatorzy zadbali, aby uczestnicy wydarzenia nie szczędzili grosza i przekazywali datki na leczenie Zosi. Nie zabrakło loterii, czy też licytacji przedmiiotów jak również udziału znanych świecie sportu i rozrywki influencerów. Sędziowaniem zawodów oraz konkurencji dla publiczności zajęli się Arkadiusz Tańcula i Konrad Karwat.

Pomóc Zosi oraz jej rodzicom można również na inne sposoby, m. in. przekazując półtora procent swojego podatku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.