Politycy nie zabijajcie polskich mediów

21.03.2024 17:00 0 TS

Zespół Tańca SPIN - MOSiR Rumia wywalczył awans na Mistrzostwa Europy w Szwecji

archiwum klubu

Znakomicie na zawodach w Skierniewicach spisali się tancerze i tancerki Zespół Tańca SPIN - MOSiR Rumia. Wywalczyli awans na Mistrzostwa Europy w Szwecji.

Rumskie tancerki i jeden tancerz wrócili właśnie z zawodów W Skierniewicach, przez Związek Tańca Nowoczesnego, potrójna rywalizacja: Mistrzostwa Polski ZTN, Mistrzostwa Polski PZST oraz Dance Cup Skierniewice.

Zdobywając wysokie noty i miejsca na podium uzyskaliśmy nominację do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy w Szwecji. Mamy 12 awansów - mówi Marta Czyż-Brunka, trenerka z rumskiego zespołu.

Zawodnicy ze SPIN do Szwecji jadą 12 kwietnia. Grupa taneczna z Rumi będzie liczyć prawie 60 osób.

Przypomnijmy, że już od ponad 20 lat trenerki i tancerki z Zespołu Tańca SPIN MOSiR Rumia prezentują choreografie, które zdobywają najwyższe nagrody w Polsce i na świecie.

Można powiedzieć, ze to nasza wizytówka na scenie ogólnopolskiej i światowej. Zawsze jestem pod wrażeniem tego, jak dużo pracy wkładają dziewczęta w przygotowanie układów tanecznych. Dzięki temu ich występy za każdym razem są perfekcyjnie przygotowane – przyznała w grudniu 2023 roku an rumia.eu Jolanta Król, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zespół SPIN założyła Renata Urbaniak-Siwiec i od początku była jego trenerem. Od 2019 roku zajęcia prowadziła Aleksandra Borowczak-Zajk, natomiast obecnie trenerem jest Marta Czyż-Brunka.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...