16.03.2024 16:50 2 ab

III liga: Piłkarze Wikędu Luzino dzielnie walczyli z liderem

W meczu 21. kolejki trzeciej ligi gr. II Wikęd Luzino podejmował Świt Skolwin. Mimo dobrej postawy gospodarzy, trzy punkty z Luzina ostatecznie wywiózł lider trzecioligowej tabeli.

Tuż przed rozpoczęciem spotkania, trener Wikędu nie krył, że jego zawodników czeka bardzo trudne zadanie w sobotnim meczu. Aczkolwiek liczył na to, że piłkarzom z Luzina uda się wykorzystać atut w postaci własnego boiska.

Jesteśmy w takiej sytuacji w tabeli, że w każdym meczu musimy walczyć o jakąkolwiek zdobycz punktową, bez względu z jakim przeciwnikiem przyjdzie nam się mierzyć. I tak samo będzie dzisiaj (16.03.2024 r. - red.). W ostatnich meczach domowych pokazaliśmy się z dobrej strony i chciałbym, aby to zostało podtrzymane – mówił przed meczem ze Świtem, trener Wikędu Luzino Waldemar Walkusz.

Pierwsza sobotniego meczu mogła napawać optymizmem zarówno miejscowych zawodników, jak i kibiców. Po 45. minutach na tablicy świetlnej widniał wynik bezbramkowy.

Luzinianie jednak nie rozpoczęli dobrze drugiej odsłony spotkania. W 50. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do siatki gospodarzy głową skierował Robert Obst.

Mimo chęci i dobrej postawy w meczu, zawodnicy z Luzina ostatecznie musieli przełknąć gorycz porażki. Mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Luziński team z 13 pkt. na koncie zajmuje 16. miejsce w tabeli. W 22. kolejce Wikęd zmierzy się na wyjeździe z Gedanią Gdańsk. Początek meczu 22 marca 2024 r. o godz. 15.

Wikęd Luzino - Świt Skolwin 0:1 (0:0)

Bramka: Robert Obst 50

Wikęd (wyjściowy skład): Staniszewski - Żolik, Wilczyński, Krefft, Kwaśnik, Ryk, Formela, Fiedosewicz, Wachowiak, Wicki, Sobków

Świt (wyjściowy skład): Słowikowski - Remisz, Ładziak, Goździk, Kapelusz, Wojdak, Święty, Kisły, Ciechanowski, Obst, Balcewicz

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.