02.03.2024 14:00 0 ab

III liga: Wikęd Luzino wygrywa na inaugurację rundy wiosennej

źródło: YouTube / Wikęd Luzino

W meczu 19. kolejki trzeciej ligi gr. II Wikęd Luzino pokonał przed własną publicznością Vinetę Wolin 3:0 (1:0). Było to czwarte zwycięstwo luzinian w sezonie 2023/24 w ramach ligowych rozgrywek.

Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek, luzinianie nie kryli, że ich głównym celem w rundzie wiosennej będzie utrzymanie się w trzeciej lidze. Dyrektor sportowy Wikędu Luzino Tomasz Dołotko podkreślił jednak, że będzie to trudne zadanie.

Wszyscy wierzymy w to, że damy radę i utrzymamy się. Zadanie jest ciężkie, ale solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Mamy pełne zaufanie do trenera. Zawodnicy byli poza strefą komfortu. Bardzo ciężko pracowali. Jesteśmy pełni optymizmu - mówił na antenie radia Norda FM Tomasz Dołotko przed rozpoczęciem wiosennych rozgrywek.

Jak udowodniło piątkowe spotkanie (01.03.2024 r.) zarówno luzińscy piłkarze, jak i cały sztab szkoleniowy, nie próżnowali podczas przerwy w rozgrywkach. Na inaugurację sezonu odnieśli pewno zwycięstwo z drużyną z czołówki tabeli.

Luziński team dzięki zwycięstwu z Vinętą Wolin ma już 13 pkt. i awansował na 16. miejsce w tabeli. W 20. kolejce Wikęd zmierzy się na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska. Początek meczu o godz. 15 w niedzielę, 10 marca 2024 r.

Wikęd Luzino - Vineta Wolin 3:0 (1:0)

Bramki: Krzysztof Wicki 34, Jakub Krefft 67, Damian Wojda 83

Wikęd (wyjściowy skład): Staniszewski - Żolik, Wilczyński, Krefft, Kwaśnik, Ryk, Formela, Petk, Fiedosewicz, Wicki, Sobków

Vineta (wyjściowy skład): Szulc - Boniecki, Ostrowski, Kurczak, Nagórski, Leśniak, Maszka, Koniuszy, Żmudź, Hirniak, Kasperowicz

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...