05.03.2024 11:00 2 ab / KMP Gdańsk

Młody stał na czatach, a reszta kradła kable ze studzienek

fot. KMP Gdańsk

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 19, 39 i 48 lat. Podejrzani trafili w ich ręce na gorącym uczynku, po tym, jak jeden stał na czatach, a dwaj pozostali weszli do studzienki, by ukraść 125 metrów kabla telekomunikacyjnego wartego ponad 5,3 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w czwartek w nocy, 29 lutego 2024 r. Policjanci z komisariatu na Przymorzu patrolując rejon ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku, zwrócili uwagę na mężczyznę, który stał przy studzience telekomunikacyjnej.

19-latek na widok mundurowych zaczął nerwowo się zachowywać. Policjanci wylegitymowali mieszkańca powiatu gdańskiego i ustalili, że w studzience przy której stoi, znajdują się jego dwaj koledzy, którzy chcą ukraść kabel. Funkcjonariusze wspólnie z policjantami referatu interwencyjnego podnieśli pokrywę studzienki i wyciągnęli ze środka dwóch mężczyzn w wieku 39 i 48 lat. Trzej sprawcy zostali zatrzymani – mówi podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Mundurowi znaleźli przy nich i zabezpieczyli m.in. wyciągarkę łańcuchową oraz haki służące do podnoszenia pokryw studzienek. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Następnego dnia mężczyźni usłyszeli zarzuty za usiłowanie kradzieży 125 m. kabla telekomunikacyjnego o wartości ponad 5,3 tys. zł, co mogło spowodować zakłócenia w postaci przerw w funkcjonowaniu sieci. Podejrzany 48-latek odpowie za swój czyn w warunkach powrotu do przestępstwa – mówi podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Za usiłowanie kradzieży kabla telekomunikacyjnego i zakłócenie działania sieci telekomunikacyjnej grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...