04.03.2024 15:00 3 ab / KPP Wejherowo

Chciał ukraść 200-litrowy zbiornik, ale przecenił swoje możliwości

fot. KPP Wejherowo

39-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego chciał ukraść 200-litrowy zbiornik z paliwem, ale w rezultacie przecenił swoje możliwości. Mężczyzna jeszcze dziś (4.03.2024 r.) zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu 5 lat więzienia.

Do zdarzenia miało dojść w piątek w nocy, 1 marca 2024 r. Policjanci otrzymali informację od strażników miejskich, że na jednej z ulic w mieście został przez nich znaleziony zbiornik z paliwem.

Funkcjonariusze z prewencji szybko pojechali na miejsce zdarzenia aby ustalić jego okoliczności. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że zbiornik z ropą leżał na jezdni, a wokół niego znajdowały się ślady krwi oraz ślady rozlanej ropy. Funkcjonariusze zaczęli przeszukiwać pobliski teren, a w pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który na ich widok przyspieszył i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. W trakcie interwencji i zatrzymania policjanci zauważyli i wyczuli, że mężczyzna jest pobrudzony paliwem, a na dłoni ma świeżo założony bandaż – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Mundurowi także ujawnili pojazd, z którego został zbiornik z paliwem ukradziony. Straty zostały oszacowane na kwotę około 10 tys. zł.

Jak informują mundurowi, mężczyzna najprawdopodobniej przecenił swoje możliwości, nie dał rady go przenieść i pozostawił zbiornik na jezdni.

Okazało się, że jest to 39-letni mieszkaniec powiatu, który jest także osobą poszukiwaną w celu odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności – mówi rzeczniczka wejherowskiej policji.

Kradzież jest zagrożona karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...