03.03.2024 10:00 15 ab / KPP Wejherowo

Surowe konsekwencje dla kierowcy BMW. Grozi mu 30 tys. grzywny i więzienie

zdjęcie poglądowe / pixabay

Jechał pod wpływem narkotyków, a dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania. Teraz młodemu kierowcy grozi nie tylko grzywna do 30 tys. zł, ale także sądowy zakaz kierowania oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci ruchu drogowego w nocy zatrzymali kierowcę BMW do kontroli drogowej na terenie gminy Szemud. W trakcie sprawdzania trzeźwości okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających, a do tego nie posiada uprawnień do kierowania.

Wykonane sprawdzenie mężczyzny pod kątem trzeźwości lub podobnie działającego środka do alkoholu, okazało się, że 20-latek znajdował się pod wpływem środków odurzających oraz posiadał je przy sobie. Dalsza weryfikacja kierującego w policyjnych systemach wykazała, że nie posiadał on uprawnień do kierowania. Ponadto od mężczyzny pobrano krew do analizy. Za wszystkie popełnione czyny odpowie przed sądem – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Za popełnione wykroczenie kierowania bez uprawnień kierowcy grozi wysoka grzywna w sądzie, która może wynieść do 30 tys. zł oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Natomiast za popełnione przestępstwa tj. posiadanie narkotyków oraz kierowanie pod ich wpływem grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...