29.02.2024 08:00 12 ab

Pod koniec marca wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do wybory będą dwie trasy

Ekstremalne Drogi Krzyżowe z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród wiernych. Już pod koniec marca 2024 r. odbędzie się kolejna na terenie powiatu puckiego i wejherowskiego. Do wyboru będą dwie trasy.

Trasa Piaśnicka liczyć będzie 41 km. Wierni wyruszą spod kościoła w Kąpinie. Trasa będzie wiodła m.in. przez Mechowo, Leśniewo, Sanktuarium Piaśnickie, Orle i Wejherowo.

Do wyboru będzie też Trasa Pełna Petarda o długości 44 km. Będzie prowadzić przez m.in. Rekowo Górne, Puckie Hospicjum, czy Celbowo.

W nocy, w ciszy, w skupieniu, własnym tempem, po swojemu. Kto chętny może się zapisywać na stronie edk.org.pl w zakładce "trasy" – zachęca współorganizatorka wydarzenia, Alicja Miotk-Górska.

Początek Ekstremalnej Drogi Krzyżowej już 22 marca. Wierni wyruszą po mszy św., która odprawiona zostanie o godz. 19 w kościele w Kąpinie. Szczegóły poniżej na plakacie.

mat. pras.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...