27.02.2024 16:30 6 TS

Rusza rekrutacja do publicznych przedszkoli i szkół

źródło: archiwum N24

Z początkiem marca rusza rekrutacja do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025. Sprawdźcie, jaki jest harmonogram składania dokumentów.

Rekrutacja rozpoczyna się w piątek, 1 marca 2024 roku. Gdzie składać dokumenty w Wejherowie? Do 15 marca potrwa składanie wniosków do Przedszkola Samorządowego nr 2 im. Kubusia Puchatka i do Przedszkola Samorządowego nr 3 im. „Wesołej Ósemki” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wejherowie. Formularze wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego dostępne będą w sekretariatach przedszkoli.

26 marca zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Następnie od 26 marca do 8 kwietnia rodzice dzieci będą mieli czas na złożenie pisemnego oświadczenia potwierdzającego wolę zapisu dziecka do danej placówki. 15 kwietnia ogłoszone zostaną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Rekrutacja do klas pierwszych w szkołach podstawowych

1 marca rozpoczyna się także rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Wejherowo na rok szkolny 2024/2025, która potrwa do 15 marca 2024 r.

3 kwietnia zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Następnie od 3 kwietnia do 12 kwietnia rodzice dzieci będą mieli czas na złożenie pisemnego oświadczenia potwierdzającego wolę zapisu dziecka do danej placówki. 17 kwietnia ogłoszone zostaną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

źródło: UM Wejherowo

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...