24.02.2024 13:04 39 PM wybory

'Wybierzcie mądrze'. Kandydat na burmistrza Redy rozpoczął kampanię

Fot. Jakub Dulko/TTM

Mateusz Richert, kandydat na burmistrza Redy rozpoczął w sobotę (24 lutego) kampanię wyborczą wspólnie ze swoim komitetem "Reda dla mieszkańców". "Chcemy Redę zazielenić, wprowadzić nową energię, chcemy przystosować Redę do potrzeb seniorów, stworzyć bezpieczną przestrzeń dla dzieci" - mówił w wywiadzie dla Twojej Telewizji Morskiej kandydat.

Mateusz Richert to radny miejski od dwóch kadencji. Mieszka w Redzie prawie cały swoje życie, a z Kaszubami związana jest historia całej jego rodziny od wielu pokoleń. Podczas spotkania inaugurującego kampanię zdradził szczegóły swojego programu wyborczego.

Chcemy Redę zazielenić, wprowadzić nową energię, chcemy przystosować Redę do potrzeb seniorów, stworzyć bezpieczną przestrzeń dla dzieci, korzystających z edukacji. Chcemy także rozwinąć sieć placówek oświatowych - mamy bardzo rozwijające się osiedla w Redzie, w okolicy ulicy Morskiej, z których do szkoły podstawowej są dwa kilometry, a trasa prowadzi przez ruchliwe ulice - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Mateusz Richert, kandydat na burmistrza Redy.

Jak tłumaczy kandydat każdy obszar miasta ma skrajnie różne potrzeby.

Poszukujemy w Redzie już w tej chwili terenu, który można by nabyć na rzecz miasta, na którym można by zbudować dużą, krytą halę, na której można by zbudować boiska sportowe - zaznacza Mateusz Richert. - Wybierzcie mądrze- dodaje.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...