24.02.2024 09:00 12 JS/TTM

Park Dziejów Pucka przechodzi duże zmiany

źródło: telewizjattm.pl/fot. Monika Wejer

Park Dziejów Pucka przechodzi duże zmiany. Jeszcze trwają prace, ale już widać ich efekty. Wiosną będziemy mogli podziwiać go w pełnej okazałości.

Najważniejsze było oddać, jak najszybciej przejście, które jest dość często uczęszczane przez mieszkańców między ulicą gen. Hallera a Starym Rynkiem. Nie wszystko jest jeszcze gotowe, ale otworzyliśmy, aby udrożnić komunikację. Natomiast zasadnicze rzeczy są już wykonane. Zrobiło się jaśniej mimo, że żadnego drzewa nie wycięliśmy, ale pewne krzaki i roślinność, które nie były eleganckie - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Można już także zaobserwować znaczną część małej architektury w postaci chociażby ławek, placu zabaw czy siłowni zewnętrznej.

Zachowaliśmy to co jest najważniejsze w parku, czyli pomnik autorstwa Wiktora Tołkina, który przedstawia dzieje nie tylko Pucka, ale również ziemi puckiej - dodaje Pruchniewska.

Zobaczymy również tablice ze współczesnej historii miasta. W najbliższym czasie pojawią się także dodatkowe informacje o historii Pucka. Cały park zyska także monitoring miejski. Prace zakończone zostaną wiosną.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...