23.02.2024 11:00 4 PM/KMP Gdynia

Zaatakowali 16-latka. Mieli przy sobie młotek

mat.pras.

Policjanci zatrzymali niespełna 18-letniego mieszkańca Tczewa, niespełna 17-letniego mieszkańca Gdyni oraz 16-letnią mieszkankę Gdyni, podejrzewanych o rozbój. Sprawcy po namowie dziewczyny uderzali pięściami 16-latka, straszyli utratą zdrowia i życia oraz przy użyciu młotka ukradli mu portfel z zawartością 300 złotych i dokumentów.

W miniony poniedziałek policjanci z Chyloni przyjęli zgłoszenie o rozboju.

Funkcjonariusze ustalili, że około 16.00 16-latek został zaatakowany przez dwóch chłopaków, którzy uderzali go pięściami, grozili utratą zdrowia i życia, a ponadto przy użyciu młotka zabrali mu portfel z zawartością dowodu osobistego, legitymacji szkolnej i pieniędzy w wysokości 300 złotych. Pokrzywdzony został przewieziony na badania do szpitala – informuje gdyńska policja.

Około 17.30 napastnicy zostali zatrzymani. Okazali się nimi niespełna 18-letni mieszkaniec Tczewa oraz niespełna 17-letni mieszkaniec Gdyni. W trakcie czynności policjanci ustalili, że do tego czynu namówiła ich 16-letnia mieszkanka Gdyni, która chciała zemścić się na byłym chłopaku.

Decyzją sądu dwoje nieletnich zostało skierowanych do zakładu dla nieletnich na okres 3 miesięcy, natomiast mieszkaniec Tczewa trafił na 3 miesiące do aresztu. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...