23.02.2024 09:00 6 MW/TTM

Wyremontowali kolejną część puckiego szpitala. Uroczyście otwarto oddział chirurgii ogólnej

źródło: telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys

Kolejny etap modernizacji Szpitala Puckiego został zakończony. W obiekcie odbyła się uroczystość otwarcia wyremontowanego oddziału Chirurgii Ogólnej.

Przede wszystkim pacjenci, jak i personel będą korzystali z nowoczesnych sprzętów, wyremontowanych nowoczesnych oddziałów z pełną klimatyzacją, telemetrią. Poprawi się zarówno jakość pracy, jak zarówno przebywania w szpitalu - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Iwona Topka, prezes zarządu Szpitala Puckiego.

Po kilku innych oddziałach przyszedł czas na chirurgię ogólną. W tej części szpitala, podobnie jak wcześniej w innych, przeprowadzono cały szereg prac remontowych i modernizacyjnych.

Są wymienione sufity, ściany, wszystkie media. Dołożyliśmy całą instalacje teletechniczną, oczywiście wymiana instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania. Zupełnie nowy szpital na miarę XXI wieku w XIX-wiecznym budynku, w którym mieścił się klasztor sióstr Elżbietanek - zauważa Jarosław Białk, starosta powiatu puckiego.

Inwestycja w tą część szpitala kosztowała powiat pucki ponad 3 miliony złotych, które w znacznej mierze zostały pozyskane ze środków rządowych.

Liczba łóżek pozostaje bez zmian. Na chwilę obecną to jest 22. Natomiast zakres usług cały czas poszerzamy. Mamy chirurgię, ortopedię, nowością jest urologia, ale na tym nie poprzestaniemy - podkreśla Topka.

Remont puckiego szpitala coraz większymi krokami zbliża się do końca.

W tej chwili kończymy to co nad nami, czyli strych. To była przestrzeń zupełnie nie wykorzystywana przez szpital. W tej chwili powstaje tam bardzo ładna salka konferencyjna w jednej części, a w drugiej cała technika związana z obsługą sali operacyjnej i z obsługą sufitów laminarnych z klimatyzacją - tłumaczy starosta pucki.

Ponadto starostwo niebawem ogłosi przetarg na przebudowę dziedzińca

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...