13.09.2023 10:07 12 OR

Szpital w Pucku z Oddziałem Jednego Dnia

fot. Twoja Telewizja Morska/Daniel Zaputowicz

We wtorek (12 września) w Szpitalu w Pucku odbyło się otwarcie Oddziału Jednego Dnia. Jest to kolejny etap modernizacji puckiej lecznicy.

W wyremontowanych i nowoczesnych pomieszczeniach będą prowadzone proste zabiegi chirurgiczne, które nie wymagają dłuższej hospitalizacji. Będą to zabiegi z zakresu ortopedii, urologii, operacje przepuklin oraz tętniaków.

Remont szpitala w Pucku przeprowadzamy kawałek po kawałku. Jeśli chodzi o oddział, który dziś oddajemy, czyli chirurgię jednego dnia, przygotowaliśmy na nim kilkanaście łóżek. Mamy tu głównie pokoje jednoosobowe z własnym dostępem do łazienki. Chcemy, żeby pacjenci jak najszybciej i w jak najlepszych warunkach mogli dochodzić do zdrowia — mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Jarosław Białk, starosta powiatu puckiego.

W starej części Szpitala Puckiego, czyli dawnym klasztorze sióstr elżbietanek trwa remont piwnic, będących docelową siedzibą ratowników medycznych. Remontowane jest również poddasze, gdzie powstanie między innymi sala konferencyjna.

fot. Twoja Telewizja Morska/Daniel Zaputowicz fot. Twoja Telewizja Morska/Daniel Zaputowicz fot. Twoja Telewizja Morska/Daniel Zaputowicz fot. Twoja Telewizja Morska/Daniel Zaputowicz fot. Twoja Telewizja Morska/Daniel Zaputowicz fot. Twoja Telewizja Morska/Daniel Zaputowicz fot. Twoja Telewizja Morska/Daniel Zaputowicz

W uroczystym oddaniu nowego oddziału wzięli udział: Marcin Horała – wiceminister ds. Funduszy i Polityki Regionalnej, Jarosław Białk - starosta pucki oraz wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu puckiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...