23.02.2024 14:00 0 TS

W gminie Choczewo pobiegną od wieży do wieży i wesprą osoby niepełnosprawne

źródło: telewizjattm.pl (archiwum)

W gminie Choczewo odbędzie się siódma edycja wydarzenia sportowego 'Bieg Dwie Wieże'. Biegowe zmagania będą połączone ze zbiórką na rzecz osób niepełnosprawnych.

Na stronie internetowej elektronicznezapisy.pl ruszyły już zapisy na 'Bieg Dwie Wieże'.

Nasz bieg to super rodzinna impreza, rodzinna. Mamy ograniczoną liczbę biegaczy, około 200-250 osób. Na ten moment mamy już 100 biegaczy - mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Tomasz Wirkus, organizator biegu.

To sportowe wydarzenie, które każdego roku odbywało się w okolicach miejscowości Stilo. Tym razem biegacze i biegaczki rywalizację rozpoczną w Kopalinie. Bez zmian natomiast pozostanie charakter trasy, na której rywalizować będą sportowcy.

Trasa nie posiada atestu. Ma około 15 km. 11,5 km droga gruntowa, 2,5 km plaża i około kilometra chodnik i asfalt. Biegniemy trasą w kierunku plaży, czyli to wejście 37. Jest to jedno z niewielu miejsc, które jest dostępne dla osób niepełnosprawnych. Można poruszać się tam na wózkach - zauważa Agata Goszka, organizatorka Biegu Dwie Wieże.

A to istotna kwestia, ponieważ celem wydarzenia będzie wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami.

Główną naszą ideą jest wspieranie rodzin z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Fundacja Anny Dymnej właśnie przy warsztacie terapii zajęciowej w Lubiatowie podjęła się wybudowania takiego ośrodka. Każda cegiełka przy zapisach jest przeznaczana głównie na ten ośrodek. Mamy utworzoną skarbonkę na siepomaga.pl 'Daj się ponieść morskiej bryzie'. Tam można wpłacić jakąkolwiek sumę - mówi Goszka.

Bieg na dystansie 15 km odbędzie się 8 czerwca 2024 roku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...