22.02.2024 13:00 0 TS/UM Gdynia

Rozbudowują schronisko dla bezdomnych zwierząt w Gdyni

źródło: Fot. Przemysław Kozłowski/UM Gdynia

Na kwiecień albo maj planowane jest oddanie rozbudowanego schroniska dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals „Ciapkowo” w Gdyni. Budowa ostatniego budynku dobiega końca.

W ciągu ostatniej dekady schronisko w „Ciapkowie” zyskało dwa nowe, komfortowe pawilony dla psów, kociarnię i nowoczesną weterynarię. Obecnie trwa Obecnie trwa suszenie i ocieplanie ścian ostatniego budynku w ramach wieloletniej inwestycji.

Ten budynek to domknięcie dużej inwestycji miejskiej w „Ciapkowie". Jej łączny koszt za wszystkie lata to 10 mln 278 tys. zł. Po wybudowaniu pawilonów dla psów i kociarni, w tej chwili powstaje budynek, w którym znajdą się nie tylko biura, ale i zaplecze socjalne dla pracowników, dla wolontariuszy i co bardzo ważne - salka edukacyjna oraz biura adopcyjne. Bo tak naprawdę sukces „Ciapkowa" to nie tylko dawanie zwierzakom dobrych warunków przebywania, ale przede wszystkim ogromna liczba adopcji, którą „Animalsi" prowadzą. Ukończenie tego budynku spowoduje, iż będą lepsze warunki do tego, by przyjmować gdynian i nie tylko gdynian, którzy chcieliby dać zwierzakom nowy dom - mówi dla gdynia.pl Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Powstający obecnie budynek o powierzchni prawie 200 m kw. pomieści biura, jadalnię, szatnie i prysznice dla pracowników oraz salkę edukacyjną.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...