21.02.2024 08:00 1 PM/OTOZ Animals

Człowiek wywoływał u nich złe wspomnienia. Hito, Wiesiu i Czesiu czekają na dom

Fot. OTOZ Animals

Hito potrzebuje czasu by zaufać na nowo. Wiesiu i Czesiu to kolejne psiaki, które do schroniska trafiły w wyniku interwencji. Obecnie czworonogi przebywają w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt OTOZ Animals w Dąbrówce koło Wejherowa i czekają na nowy dom.

Człowiek wywoływał u Hito złe wspomnienia.

Pierwsze tygodnie w schronisku były trudne, chłopak chował się w rogu kojca unikając naszego spojrzenia. Nie wiemy co sprawiło, że z takim lękiem reagował na każdy gest czy wyraz miłości. Codzienna praca z Hito zaczynała przynosić pozytywne efekty, chłopak coraz częściej i śmielej pochodził do opiekunów – czytamy na OTOZ Animals - Schronisko Dąbrówka.

Hito opanował już wspólne spacery na smyczy.

Wiemy, że nie od razu wskoczy nowej rodzinie na kolana, będzie potrzebował trochę czasu. Swój kojec dzieli z dwójką swoich przyjaciół, więc bez problemu może zamieszkać w domu w którym już jest psi rezydent – informuje schronisko.

Wiesiu i Czesiu do schroniska trafiły w wyniku interwencji.

Nieśmiałe, wręcz wycofane, raczej nie mają dobrych wspomnień związanych z człowiekiem. To on sprawił, że ich malutkie ciałko ogarnia paraliżujący strach na widok ludzi. Codziennie staramy się pokazywać im, że ludzka dłoń jest dobra, daje ciepło i miłość – czytamy na stronie schroniska w Dąbrówce.

Czesiu i Wiesiu nie wiedzieli, co to wspólny spacer z opiekunem, co to wspólna zabawa z nim oraz wspólnie spędzany czas.

Hito ma około 4 lat i w schronisku został odrobaczony, zaszczepiony, zachipowany. Czesiu i Wiesiu maja około 1,5 roku w schronisku zostały również zaszczepione, odrobaczone i zaczipowanie.

Obecnie psy przebywają w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt OTOZ Animals w Dąbrówce k. Wejherowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...