13.02.2024 10:30 5 PM/KPP Wejherowo

Wyjął kluczyki ze stacyjki pijanego kierowcy

Zdjęcie ilustracyjna / fot.pixabay.com

Zareagował szybko i stanowczo. Kiedy zobaczył, ze pod jedną z firm w gminie Luzino podjechał pijany kierowca, natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki jego auta. Kierowca miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek (12 lutego) policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy od świadka, który zadzwonił na numer alarmowy informując, że pod jedną z firm podjechał mężczyzna, który prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu.

Ponadto zgłaszający zdążył już wyjąc kluczyki ze stacyjki nietrzeźwego kierowcy. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci, którzy sprawdzili trzeźwość 50-latka. Okazało się, że jest on nietrzeźwy i ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dalsze sprawdzenia w policyjnych systemach wykazały, że mężczyzna posiadał dwa aktywne sądowe zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi – podaje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Teraz kierowca volkswagena golfa musi liczyć się z tym, że odpowie za naruszenie dwóch sądowych zakazów, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci przypominają i apelują o zachowanie ostrożności w takich sytuacjach, ponieważ nigdy nie wiemy, jak może się zachować osoba, wobec której podejmujemy jakieś działania – dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...