Politycy nie zabijajcie polskich mediów

12.02.2024 15:00 2 ab / KPP Wejherowo

Pędzili przez teren zabudowany. Zostali srogo ukarani

fot. policja

Wysokie mandaty, kilkanaście punktów karnych i utrata prawa jazdy – to kary dla kierowców, którzy pędzili przez teren zabudowany. Jednym z zatrzymanych okazał się 20-latek, a drugim - 65-letni senior.

W niedzielę, 11 lutego 2024 r., w powiecie wejherowskim policjanci drogówki prowadzili intensywne kontrole prędkości. Jak zwykle nie zabrakło piratów drogowych, którzy pędzili na złamanie karku przez teren zabudowany.

Na ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego w Wejherowie po godz. 16 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 20-letniego kierowcę audi, który jechał z prędkością 119 km/h na obowiązującej pięćdziesiątce – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

W związku z tym, że przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 69 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł oraz 14 punktami karnymi. Zatrzymano mu także prawo jazdy.

Następna kontrola drogowa miała miejsce w Redzie na ul. Gdańskiej. Tam policjanci ruchu drogowego z wejherowskiej komendy zatrzymali 65-letniego kierowcę BMW, który także miał zbyt „ciężką nogę” podczas jazdy. Kierowca ten jechał z prędkością 122 km/h na obowiązującej pięćdziesiątce. W trakcie sprawdzania pojazdu okazało się, że mężczyzna od niedawna cieszył się nabytkiem – podkreśla rzeczniczka wejherowskiej policji.

Teraz jednak przez najbliższe 3 miesiące będzie musiał się wstrzymać z podróżami za kierownicą, z uwagi na zatrzymanie prawa jazdy. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł oraz 15 punktami karnymi.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...