11.02.2024 13:00 3 TS

Za nami X Zaślubinowe Morsowanie w Pucku

źródło: Emilia Kuczmaja/Norda FM

Dwa stopnie na plusie nie były straszne miłośnikom zimowych kąpieli. W niedzielę, 11 lutego 2024 roku, odbyło się w Pucku jubileuszowe X Zaślubinowe Morsowanie.

W 2024 roku obchodzimy 104. rocznicę zaślubin Polski z morzem. Morsy tradycyjnie zrobiły to na swój sposób. Zażyły zimowej kąpieli w pobliżu puckiego mola, czyli w porcie jachtowym.

Tradycyjnie jak co roku byli z nami wolontariusze z Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, które to hospicjum wspieramy od samego początku naszej działalności - napisali w swoich mediach społecznościowych Morsy Puck.

Przypomnijmy, że 10 lutego 1920 roku generał Józef Haller dokonał symbolicznych zaślubin Polski z morzem wrzucając do wody pierścień otrzymany od Polonii Gdańskiej. Był to symboliczny akt objęcia przez Polskę Bałtyku w posiadanie.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...