Politycy nie zabijajcie polskich mediów

03.02.2024 08:30 1 ab

Tomasz Chyła wśród najlepszych muzyków w Polsce! Został doceniony przez czytelników

źródło: youtube

Skrzypek pochodzący ze Strzepcza i współzałożyciel Art'n'Voices został doceniony w Polsce. Tomasz Chyła w ankiecie czytelników magazynu Jazz Forum w kategorii Muzyk Roku uplasował się na drugim miejscu.

Muzykiem Roku został Leszek Możdżer, który zwyciężył także jako pianista i kompozytor. Drugie miejsce powędrowało do skrzypka Tomasza Chyły.

Sprawił chyba największą niespodziankę w tegorocznej ankiecie – płyta jego kwintetu „Music We Like To Dance To” uzyskała najwięcej głosów w kategorii Album Roku – czytamy na na stronie jazzforum.

Muzyk ponadto uplasował się na II miejscu w kategorii skrzypce, a jego kwintet zajął II miejsce w kategorii Zespół Akustyczny.

Szczegółowe wyniki Jazz Top 2023 znajdziecie na stronie https://jazzforum.com.pl/

Kim jest Tomasz Chyła?

Pochodzący ze Strzepcza Tomasz Chyła jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich muzyków, kompozytorów i dyrygentów młodego pokolenia. Skrzypek jest absolwentem PSM I st. w Wejherowie i Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Utalentowany muzyk z powiatu wejherowskiego jest także dyrygentem chóru Cantores Veiherovienses, oraz współzałożycielem zespołu Art'n'Voices oraz Tomasz Chyła Quintet.

W 2018 i 2019 roku był dwukrotnie nominowany do prestiżowych Fryderyków.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...