07.12.2023 15:00 0 OR/Miasto Rumia

Mieszkanie za remont w Rumi dostaniesz!

fot. Miasto Rumia/facebook

Nie masz zdolności kredytowej i nie przysługuje ci mieszkanie komunalne? Nic straconego. W Rumi otrzymasz mieszkanie w zamian za przeprowadzenie w nim remontu.

W środę 6 grudnia ruszyła druga edycja programu „Najem za remont”. Jest to szansa dla tych, których nie stać na kredyt lub nie spełniają warunków do otrzymania mieszkania komunalnego.

W ramach programu miejska spółka SIM Rumia - Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa przeznacza na wynajem lokale mieszkalne, które z uwagi na stan techniczny nie mogą być oferowane osobom najuboższym. Najem takiego mieszkania, za atrakcyjny czynsz i bezterminowo, staje się możliwy po wykonaniu przez najemcę remontu.

Na najemców czekają:

88,55 m2 – ul. Kombatantów 2/4AB

39,07 m2 – ul. Kombatantów 23A/3B

17 m2 – ul. Torowa 3/88

SIM Rumia wychodzi w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom osób, których nie stać na zakup własnej nieruchomości, a jednocześnie ich dochód jest za wysoki, by mogły uzyskać mieszkanie komunalne lub socjalne.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać mieszkanie? Należy być mieszkańcem Rumi, wskazywać Rumię jako miejsce zamieszkania w zeznaniu podatkowym PIT, dysponować funduszami, które pozwolą na przeprowadzenie remontu, nie można posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...