08.12.2023 09:00 2 OR/KWP w Gdańsku

Jechał w tunelu ponad 133 km/h. Był odurzony i bez prawa do kierowania autem

fot. KWP w Gdańsku

Mężczyzna z ogromną prędkością przejechał przez tunel Martwej Wisły. Po zatrzymaniu przez policjantów okazało się, że jest pod wpływem narkotyków.

Funkcjonariusze drogówki kontrolowali prędkość w Tunelu pod Martwą Wisłą. W pewnym momencie zauważyli kierującego mercedesem, który jechał z prędkością 133 km/ h, tam, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 70 km/h. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli. Okazało się, że za kierownicą samochodu siedział 33-latek z powiatu gdańskiego. Podczas sprawdzenia danych mężczyzny funkcjonariusze ustalili, że wsiadł on za kierownicę auta pomimo braku uprawnień do kierowania.

Podczas interwencji funkcjonariusze zwrócili uwagę na zachowanie mężczyzny i jego spowolnioną mowę. 33-latek przyznał, że zanim wsiadł z kierownicę auta, zażywał narkotyki. Podczas przeszukania mężczyzny mundurowi znaleźli przy nim dwa zawiniątka, w których był susz roślinny i proszek koloru białego. Mając podejrzenie, że kierujący jest pod wpływem środków odurzających, w szpitalu została mu pobrana krew do badań — informuje rzecznik KWP w Gdańsku.

Za wykroczenia przekroczenia dozwolonej prędkości oraz za nieprawidłowy stan technicznym pojazdu mężczyzna został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 5 tysięcy złotych, a także 14 punktami karnymi.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...