06.12.2023 16:00 1 OR/KMP w Sopocie

Policjanci podczas mrozów pomagają bezdomnym

fot. KMP w Sopocie

Utrzymujący się mróz to ogromny problem dla osób będących w kryzysie bezdomności. Z pomocą wychodzą im organizacje pomocowe oraz funkcjonariusze policji.

Policjanci z Sopotu, dzięki informacji od świadka, doprowadzili do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych 41-letniego sopocianina. Mężczyzna leżał na śniegu, był upojony alkoholem i nie orientował się co do miejsca i czasu.

fot. KMP w Sopocie

Tego samego wieczora funkcjonariusze zostali powiadomieni, że na jednej z klatek schodowych śpi mężczyzna. W tym przypadku okazało się, że 55-latek jest trzeźwy. Policjanci przekazali mu informacje o instytucjach pomagającym osobom w potrzebie, a ten oświadczył, że uda się do jednej z nich. Dziękujemy za dotychczasowe sygnały o osobach zagrożonych wychłodzeniem. Pamiętajmy, że nasze zgłoszenie może uratować komuś życie.

Wczoraj (5 grudnia) około godz. 18.00 sopoccy policjanci dostali zgłoszenie, że nietrzeźwy mężczyzna leży na śniegu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego i potwierdzili zgłoszenie. 41-letni sopocianin był upojony alkoholem i nie orientował się co do miejsca i czasu. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia przebadała go. Na szczęście mężczyzna nie wymagał hospitalizacji, ale z uwagi na to, że swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla swojego zdrowia i życia, policjanci przewieźli go do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych. Alkomat pokazał u 41-latka blisko 2 promile alkoholu — informuje rzecznik prasowy KMP w Sopocie.

Tego samego wieczora funkcjonariusze zostali powiadomieni, że na jednej z klatek schodowych śpi mężczyzna. W tym przypadku policjanci ustalili, że 55-latek jest trzeźwy. Mundurowi przekazali mu informacje o instytucjach pomagającym osobom w potrzebie, a ten oświadczył, że uda się do jednej z nich.

Jeżeli posiadasz informację dotyczącą osoby wymagającej pomocy koniecznie podziel się nią z funkcjonariuszami policji. Gdy sytuacja nie wymaga pilnej interwencji, skorzystaj z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...